Újabb jelentkezési helyek nyílnak!
A képzésről készült képek galériája ITT megtekinthető.
2023 szeptemberében elindult az új „solymári levelező képzés”, osztálytanítói, középiskolai tanár és idegennyelv-tanári szakokon.
2024 szeptemberétől lehet csatlakozni az idegennyelv-tanári és a gimnáziumi tanári specializációhoz!
A jelentkezés 2024 márciusától kezdve folyamatos, a felvételt a beérkezések sorrendjében fogjuk elbírálni, így aki szeretne csatlakozni mindenképpen küldje el jelentkezését, mert a a férőhelyek száma korlátozott.
Új „solymári levelező képzés” indult 2023 szeptemberétől. A képzés a Waldorf-iskolák
- osztálytanítói (1-8. osztály),
- középiskolai tanári (nyitott helyek!) és
- idegennyelv-tanári (nyitott helyek!)
munkájához kíván megfelelő pedagógiai-szakmai alapot nyújtani.
A jelentkezéshez kérjük emailben elküldeni az info@wapi.hu címre a következőket.
- fényképes önéletrajz,
- legfelsőbb és releváns lezárt tanulmányokat igazoló dokumentumok másolata,
- 1-2 oldalas motivációs levél
- és amennyiben a jelentkező már iskolában tanít, akkor iskolai ajánlás és támogató nyilatkozat.
A jelentkezések elbírálása a benyújtott dokumentumok alapján történik, de szükség esetén személyes szóbeli beszélgetésre is sor kerülhet.
A motivációs levélben javasoljuk, hogy térjen ki a következőkre:
Miért választotta ezt a képzést és az hogyan illeszkedik mostani életkörülményeihez? Leírhat egy olyan helyzetet is, ami segít megérteni motivációját.
Jelenleg mit jelent az Ön számára a tanítás és milyen tapasztalata van ezen a téren?
Mik azok a képességek, amikre építhet és melyek azok, amelyeket fejleszteni szeretne a képzés során?
Milyen rövid- és milyen hosszútávú tervei vannak és a képzésen melyik specializáció iránt érdeklődik?
A munkahelyi ajánlás és támogató nyilatkozat egy formanyomtatvány, ami a mellékletben megtalálható. Kérjük ennek kitöltését és csatolását a dokumentumokhoz azoktól, akik iskolában dolgoznak jelenleg.
Kiknek ajánljuk?
A képzést azoknak a pedagógusoknak ajánljuk, akik szeretnék jobban megismerni a Waldorf-pedagógiát vagy Waldorf-pedagógussá szeretnének válni. A képzés elvégzése után ők a Waldorf-kerettanterv követelményeinek megfelelő, a választott specializációnak megfelelő Waldorf-végzettséget szereznek.
Emellett a képzés nyitott a Waldorf-pedagógia iránt érdeklődő, nem pedagógus végzettségű jelentkezők számára is, akik a képzés elvégzése után olyan igazolást kapnak, amely önmagában nem jogosít fel iskolai tanításra.
A képzés rövid leírása
Alapozó év
Az alapozó év középpontjában a Waldorf-pedagógia ember- és világképébe történő bevezetés áll, melyben hangsúlyos szerepet kap az antropozófiával, korunk alapkérdéseivel és az önismerettel való foglalkozás.
Ezt támogatják meg a művészeti foglalkozások, melyek a képzésen folyamatosan jelenlévő és gyakorolható tevékenységek (pl.: zene, dráma, festés-táblarajz, agyagozás, kézimunka, euritmia, beszédképzés és bothmer gimnasztika). A művészeti órák lehetőséget teremtenek az elméleti ismeretek elmélyítésére és az önfejlesztés gyakorlására.
Második és harmadik év
A második és harmadik évben osztálytanítói, középiskolai valamint idegennyelv-tanári specializációk közül választhatnak az érdeklődők. A módszertani órákon a tantárgyak szemléletmódjával, céljaival és feladataival foglalkozunk, ezt egészítik ki a konkrét tanítási tartalmakra való utalások. A módszertani kérdésekkel egységet alkotva foglalkozunk a Waldorf-pedagógusi munkához elengedhetetlen átfogó témákkal is, így többek között a goethei természetszemlélettel, a fejlődéslélektannal, a hazai alternatív pedagógiai irányzatokkal, a kutatásmódszertannal, a biográfiával, az érzékeléstannal, a tanár lelki higiéniájával, a szülőkkel való munkával, a konfliktuskezeléssel, a szervezetfejlesztéssel és az antropozófiai indíttatású kezdeményezésekkel. A másod- és harmadév során célunk az iskolai munka egészének áttekintése és a saját pedagógusi hitvallás megfogalmazásának ösztönzése. A nagyszámú művészeti foglalkozás közül ezekben az években többféle választási lehetőséget ajánlunk fel, így lehetőség nyílik egy-egy művészeti ágban való elmélyülésre.
Tanulmányi idő
A képzés teljes időtartama: 3 év
A képzés óraszáma 600 jelenléti óra, melyek minimum 80%-án jelen kell lenni a sikeres teljesítéshez. Emellett a három év alatt hat nap hospitáláson (nem csak saját iskolában) kell részt venni és meghatározott egyéni és csoportos feladatokat kell elvégezni.
A képzésre 2024-ben csatlakozók is három évig járnak majd képzésre, az utolsó évük a két év múlva induló alapozó év lesz. Tanúsítványt a három év lezárultával kapnak majd.
A képzés időbeosztása
Havonta 1 hétvége (szeptembertől-májusig mindhárom évben), melyek péntek délután 14 órától vasárnap délután 14.15-ig tartanak.
Az alapozóévet és a másodévet követően augusztusban, négy-négy napig tartó nyári tábor.
Összesen minimum hat nap egyéni illetve csoportos hospitálás, melynek időbeosztása rugalmasan igazodik a lehetőségekhez.
Költségek
A képzés díja 180.000 Ft /félév, mely az infláció mértékétől függően évente változhat.
Végzettség
Az akkreditált képzés sikeres elvégzéséről tanúsítványt adunk. A tanúsítvány az állami pedagógus-diploma mellett megfelelő végzettséget jelent osztálytanítói vagy szaktanári állás betöltésére a Waldorf-iskolákban.
A képzés helyszíne:
Waldorf Pedagógiai Intézet,
Solymár, József Attila út 41.